Дошкільний підрозділ Івано-Благодатненського НВК реалізує освітню програму «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку з 2012 року, а нову редакцію цієї програми з 2017 року. Програма «Впевнений старт» розроблена відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти як державного освітнього стандарту. Мета програми «Впевнений старт» - збагачення досвіду взаємодії дитини старшого дошкільного віку з соціальним та природним оточенням через організацію специфічно дитячих видів діяльності, які формують відповідні життєві компетентності та якості психологічної зрілості.

З 2019 року впроваджуємо освітню програму «Впевнений старт» для дітей середнього дошкільного віку, яка реалізує державну політику у сфері гуманітарної освіти, враховує стратегічний курс розвитку системи освіти України щодо питань її доступності та якості для кожної дитини. Реалізація програми забезпечує оптимальні фізичні, емоційні та інтелектуальні навантаження з метою розвитку індивідуального потенціалу та сил дитини, охорони її здоров’я та забезпечення соціального благополуччя.

Пріоритетним завданням середнього дошкільного віку – є вихід на творчий рівень сюжетно-рольової гри та мовленнєвий розвиток дітей.

Важливо зберегти і розвивати у дошкільника почуття інтересу до світу, почуття гордості за досягнення та зростаючі можливості. Важливо з повагою ставитися до потенційних можливостей дитини у найважливішому періоді дитинства – середньому дошкільному віці.

В 2020 році почали впроваджувати освітню програму «Впевнений старт» для дітей молодшого дошкільного віку, яка відображає прогресивні концептуальні засади організації дошкільної освіти у відповідь на виклики сьогодення. Дану програму побудовано суголосно освітнім програмам «Впевнений старт» для дітей середнього та старшого дошкільного віку. Саме тому вона побудована на концептуальних засадах освітньої системи «Впевнений старт».

Пріоритетним завданням молодшого дошкільного віку є:

· опанування предметно-практичною діяльністю (діяльність із предметами за їх призначенням);

· засвоєння сенсорних еталонів (колір, форма, розмір);

· розвиток мовлення;

· вправляння чуттєвого досвіду взаємодії з оточенням (бачу, чую, відчуваю, дію).

Реалізація програми «Впевнений старт» потребує врахування специфічно дитячих видів діяльності (спілкування, гра, образотворча, господарсько-побутова, пізнавально-дослідницька, здоров’язберігальна діяльність). Це забезпечує формування психологічної зрілості дошкільника, готовності дитини до систематичного навчання в умовах нової української школи (життєві компетентності та здатність до навчання: мотивація, саморегуляція, вміння спілкуватися, сформований інтерес до пізнавальної діяльності).

Кiлькiсть переглядiв: 146

Коментарi