МОДЕЛЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

РАДА
ПАРЛАМЕНТУ

 • КОМІСІЯ ДИСЦИПЛІНИ ТА ПОРЯДКУ

 • НАВЧАЛЬНА КОМІСІЯ

 • КОМІСІЯ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

 • БЮРО ДОБРИХ СПРАВ

Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування. Із метою об'єднання зусиль педагогічного та учнівського колективів для добрих і корисних справ, щоб зробити шкільне життя , змістовнішим, ве­селішим, цікавішим в Івано-Благодатненській ЗШ І – ІІІ ст. організовано Учнівський парламент, до якого вхо­дять учні школи, педагогічний колектив. Головним завданням Учнівського парламенту є формування і розвиток соціальне активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної са­мосвідомості. Учнівське самоврядування в школі є педагогічне доцільним способом організації учнівського колекти­ву, що забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і система­тичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи. Діяльність учнівського парламенту скеровується на підвищення якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію позакласної виховної роботи, на розвиток ініціативи та твор­чої самодіяльності, реалізацію їхніх прав та обов'язків. Головним принципом у проектуванні даної ор­ганізації стала активність самих учнів через надання їм можливостей вибору шляхів моральної і мов­леннєвої поведінки, створення таких умов, в яких особистість має можливість самостійно розміркову­вати про найрізноманітніші життєві проблеми та розв'язувати їх, організацію процесу самопізнання та самореалізації особистості, розвиток навичок са­модіяльності. Важливий принцип учнівського самоврядування — «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Цінність організації учнівського самоврядування в школі полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов'язків. Діяльність дітей -- творча. Творчість передбачає створення нового, оригінального. Важливо, щоб ди­тина відкрила сама, а не взяла готове — тільки так розвиваються творчі здібності. Структура органів самоврядування динамічна, варіантна. Організовуються різні види діяльності дітей, колективні органи і відповідальні особи із чис­ла школярів. Створено відділи, служби з огляду на традиції, особливості, потреби школи, інтереси і за­пити школярів.

Завдання вдосконалення педагогічної допомоги учнівському самоврядуванню:

 • кваліфікована, тактовна допомога учнівському самоврядуванню (закріпити за кожним гуртком учителя-консультанта);
 • цілеспрямоване навчання учнів складної справи організації життя учнівського колективу;
 • підвищення довіри педагогів до погляду і рішень учнівського колективу, його органів самоврядування.

Шляхи вдосконалення самоврядування:

 1. Надання учням більшої самостійності в організації колективної діяльності;
 2. Активне залучення учнів до всіх сфер життя учнівського колективу;
 3. Поєднання самодіяльності дітей із керуванням дорослих;
 4. Збагачення життєвої мети і внутрішнього духовного світу кожного члена колективу через привабливість соціально-колективних ініціатив;
 5. Надання учням реальних прав та обов'язків;
 6. Повага педагогів до самостійних думок і рішень учнівського самоврядування, його органів;
 7. Відкриття справжніх лідерів, залучення їх до активної громадської діяльності. Реалізація в перспективі принципу: жодного підлеглого - всі відповідальні;
 8. Кваліфікована, тактовна педагогічна допомога учнівському колективу;
 9. Розширення меж гласності учнівського самоврядування, відкритий характер роботи всіх органів самоврядування.

Функції самоврядування в школі

 • забезпечення порядку в школі, організація чергування в школі, класах;
 • організація дозвілля;
 • проведення загальношкільних колективних творчих справ;
 • організація самоврядування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог;
 • організація благоустрою території школи, двору;
 • керування роботою гуртків, курсів за вибором;
 • підготовка та проведення конкурсів, творчих справ, змагань;
 • заслуховування звітів органів учнівського самоврядування;
 • організація трудових загонів старшокласників під час літніх канікул;
 • проведення соціологічних досліджень з проблем життєдіяльності учнівських колективів;
 • участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік;
 • участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядають питання життєдіяльності учнівських колективів.

Робота учнівського самоврядування

/Files/images/DSCN1140.jpg

З метою відзначення 75-річчя утворення Кіровоградської області та підтримання здорового способу життя в НВК відбувся забіг на 750 метрів. В марафоні взяли участь учні 1-4 та 5-11 класів. Діти з задоволенням взяли участь у марафоні, який дав змогу їм реально оцінити свої фізичні можливості та став стимулом для подальшого заняття спортом.

День патріотизму

День патріотизму
Сьогодні школа розквітла яскравими барвами – учні та вчителі святкували день патріотизму. Всі вбралися в українські вишиванки, навіть найменші вихованці. День розпочався з виконання гімну, і саме сьогодні в очах присутніх світилася особлива гордість за свою Батьківщину. Хвилю патріотичного настрою продовжив перегляд відео про Кіровоград, діти впізнали добре знайомі місця та побачили, як вони виглядали раніше. Надалі учням була запропонована презентація «Умовна подорож Україною», після якої всі дружно долучилися до виготовлення колажу «Я люблю свою країну», а потім організували показ вишиванок.

Місячник української мови

«Найцінніший скарб українського народу – це його мова…» - під таким гаслом пройшов Місячник української писемності та мови в Івано-Благодатненському НВК, програма якого була спрямована на вшанування рідної мови, розуміння її краси та необхідності її збереження.
Учні взяли участь в І та ІІ етапах олімпіади з української мови та літератури, в Міжнародних конкурсах знавців української мови імені Петра Яцика та мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.
9 листопада всі бажаючі приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Для учнів 7-8 та 9-11 класів було проведено лінгвістичну гру «Як ми говоримо» та мовно-літературний турнір «Мово! Ти наше диво калинове!», під час яких учні могли продемонструвати свою ерудованість та кмітливість.
В кожному класі учні створили мовні куточки «Говори правильно». Учні з ентузіазмом погодилися із пропозицією перевірити себе у чистоті мови, тож у закладі було створено «мовну поліцію».. Патрульні «мовної поліції» закликали боротися за чистоту української мови та високу мовну культуру. Виявлені порушники на місці могли виправити свої помилки, або ж під час підсумкової лінійки продекламувати вірші українською мовою.
Ідейним продовженням підвищення престижу української мови було проведення бібліотечного уроку для 5-6 класів «Національний скарб – українська книга».
Протягом місяця учні 6-11 класів створювали електронний журнал «Відкривай українську мову», де вони могли проявити свої інтелектуальні здібності, а також вміння працювати із сучасними web-сервісом Padlet (http://sharing0.webnode.com.ua/ukrajinska-mova-ta-literatu…/.
Учні отримали позитивні враження та подальший стимул до поглиблення знань з рідної мови.

Назустріч проекту «Go Camp 2017»

Школа в селі Івано-Благодатне розташована на мальовничому пагорбі і зовні нагадує магічний Хогвартс з фільмів про Гаррі Поттера. Таке враження вона справляє на всіх, хто її вперше бачить.
Вчителі є фанатами своєї справи. Вони не тільки навчають дітей, а й активно співпрацюють з ними. Учасники навчально-виховного процесу відкриті до нових ідей, готові змінюватись самі та міняти світ на краще.
НВК вирішив взяти участь у проекті «Go Camp 2017» - освітньо-культурна програма із залученням іноземних волонтерів.
Програма «Sports and Health» спрямована на подолання мовних та культурних бар'єрів, розвиток здорового способу життя та його вплив на добробут родини, спільноти або навіть всієї країни.
Сподіваємось, що удача посміхнеться нам!

Творимо добро

Учні 9 класу разом з класним керівником Куц Ганною Іванівною відвідали двох дітей-інвалідів, які навчаються в Івано-Благодатненському НВК за індивідуальним планом. Катя і Ваня дуже зраділи гостям, адже не часто бачаться зі своїми однолітками, тому що не мають змоги самостійно ходити до школи. Діти з радістю поспілкувалися і побажали один одному здоров’я, успіхів у навчанні та гарного настрою.

Подарунки до Дня Святого Миколая

Учні Івано-Благодатненського НВК долучилися до акції «Напиши листа воїну АТО». Напередодні дня Святого Миколая діти вирішили приготувати приємний сюрприз для наших захисників. Всі разом виготовили подарунки: пошили мішечки та наповнили їх насінням, горіхами та цукерками. До кожного мішечка додали декоративних пташок, які символізують мир та злагоду. Крім того, учні виготовили вітальні листівки, в яких висловили щирі побажання спокою, миру нашій країні й повернення захисників додому здоровими та живими.

Тиждень доброти

Івано – Благодатненський НВК долучився до Всесвітнього проекту The Great Kindness Challenge.

Учні Івано - Благодатненського навчально-виховного комплексу долучилися до Всесвітньої ініціативи The Great Kindness Challenge. Основна мета проекту - здійснити протягом тижня якомога більше добрих справ. Для полегшення виконання завдання дітям були видані списки з переліком запропонованих вчинків. Сам перелік розроблявся координаційним центром та був однаковий для всіх 90 країн-учасниць. Учні з задоволенням дарували вирізані сердечка, писали гарні побажання одне одному, посміхалися навколишнім, допомагали молодшим, дякували всім працівникам закладу та інше. Найцікавіші моменти тижня були відображені у фото та відео і розміщені на сторінці

https://padlet.com/zkolom1512/KindnessChallenge
Після закінчення тижня навчальний заклад отримав сертифікат та запрошення до участі в The Great Kindness Challenge наступного 2018 року.

Кiлькiсть переглядiв: 257

Коментарi

 • Jennjaf

  2017-04-08 05:47:40

  Zac Brown Band is a famous country singer, so don't miss the possibility to visit [url=http://zacbrownbandtourconcerts.com/]zacbrownbandtourconcerts.com[/url]...